An școlar 2020-2021

 

BACALAUREAT 2021

PLAN ȘCOLARIZARE 2021-2022

Motivele pentru care vrei să fii licean la noi!

Cum ne prezentăm-L.T.1 MAI

 
SIMULARE BACALAUREAT 2021

</

ANUNT INCEPERE CURSURI

Rata de incidență pe localități (actualizată 5 februarie) comunicată de Centrul Național de Conducere și Coordonare a Intervenției (CNCCI)


Calendar stabilire cifra de scolarizare

2021-2022

ȘCOLARIZARE ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PROFESIONAL DUAL ŞI ÎNVĂȚĂMÂNTUL PROFESIONAL

Pentru anul școlar 2021-2022, operatorii economici interesaţi, în calitate de potenţiali angajatori şi parteneri de practică, pot solicita în scris la Centrul Național de Dezvoltare a Învățământului Profesional și Tehnic (CNDIPT), şcolarizare în învăţământul profesional dual la o anumită unitate de învățământ, pentru o anumită calificare. Solicitările se trimit pe email la adresa registratura.cndipt@gmail.com, cu respectarea termenului limită prevăzut în prezentul calendar – 13 noiembrie 2020.

Operatorii economici interesaţi de învățământul profesional transmit unităților de învățământ sau Inspectoratului Școlar solicitările de școlarizare în învățământul profesional pentru anul școlar 2021-2022 până la data de 13 noiembrie 2020.

Liceul Tehnologic “1Mai”, Municipiul Ploieşti poate şcolariza în învăţământul profesional dual şi învățământul profesional următoarele calificări de Nivel 3: Electronist aparate şi echipamente, Electrician exploatare joasă tensiune, Electrician constructor, Confecţioner produse electrotehnice, Lăcătuş construcţii metalice şi utilaj tehnologic, Strungar, Sudor, Mecanic echipamente hidraulice şi pneumatice, Mecanic utilaje şi instalaţii în industrie.

În atașament aveți Calendarul etapelor și acțiunilor pentru stabilirea cifrei de școlarizare în învățământul dual şi în învățământul profesional pentru anul școlar 2021-2022, conform OMEC 5578/17.09.2020.

În Anexa 1 a ordinului OMEC 5578/17.09.2020 se găsește modelul de Solicitare de școlarizare în învățământul dual pentru anul școlar 2021-2022, Anexa 2 conține modelul de Solicitare de școlarizare în învățământul profesional pentru anul școlar 2021-2022.
Calendar stabilire cifra de scolarizare

CONCURS POST EDUCATOARE

ANUNT CONCURS POST TEMPORAR VACANT

CALENDAR CONCURS

CONCURS OPERATOR DATE

Rezultate proba scrisă
Rezultate proba practică
Rezultate proba interviu


ANUL SCOLAR

2020-2021

Platforma online folosită în acest an școlar este:Google Classroom
COMUNICAT IMPORTANT PENTRU ELEVI ȘI PENTRU PĂRINȚI!
EFECTIVE CLASA a-IX a

 
BACALAUREAT 2020

Învățămînt profesional 2020

 

CERTIFICARE CALIFICARII ÎNVĂȚĂMÎNT LICEAL

REZULTATE NIVEL 3 TASE DUMITRESCU
REZULTATE NIVEL 3 SPIRU HARET
REZULTATE NIVEL 3 LT1MAI
Cerere_inscriere_examen_Nivel3_Iunie_Iulie2020
Lista_temelor_de_proiect_Examen_Nivel3_Iunie_Iulie2020
REZULTATE EXAMEN NIVEL4 Clasa a XII-a D
REZULTATE EXAMEN NIVEL4 Clasa a XII-a B,C
Cerere înscriere examen nivel 4

 
Planificarea accesului in unitatea de invatamant in perioada 02-12 iunie 2020
PROCEDURA OPERAȚIONALĂ privind modalitatea de desfașurare a activităților de pregatire a sesiunilor de examen

…………………………………..

ANUNȚ IMPORTANT TELVERDE

Inspectoratul Școlar Județean Prahova, prin inspectorii școlari și consilierii de specialitate, vă răspund întrebărilor dumneavoastră, în perioada 28 aprilie 2020 – 15 mai 2020, după următorul program la TEL VERDE 0800816244 – detalii aici

 

ANUNȚ IMPORTANT

În contextul actual generat de creșterea riscului de contaminare cu virusul COVID19 în colectivitățile școlare, școala trebuie să rămână fizic închisă, dar profesorii din liceul nostru sunt alături de elevi prin intermediul platformelor/aplicațiilor online.
La nivel de școală, se folosesc mai multe aplicații/platforme în funcție de disciplină.

Platformele/Aplicatiile folosite sunt:

Lecții online ,Google Classroom,new.edmodo.com/home, Code.org, Pbinfo.ro,WhatsApp, Platforma Skype, Email

Direcțiunea,

PROGRAMUL EURO 200

ALOCATII

Comunicat școală

Măsuri luate de Ministerul Educației și Cercetării ca urmare a Hotărârii nr. 6 a Comitetului Național pentru Situații Speciale de Urgență

Adresa_Covid19